Strona główna (odnośnik dostępny również w przydatnych linkach)
Jako biotechnolodzy nieraz zastanawialiśmy się nad możliwościami podjęcia pracy za granicą, jednak naszym głównym problemem był brak jakiegokolwiek "punktu zaczepienia". Lukę tę wypełnia projekt Komisji Europejskiej oraz European Union's Framework Programme for Research, nazywany Euraxess.
Strona projektu dzieli się na cztery główne działy, każdy odpowiadający innej inicjatywie, mającej wspomagać naukowców:
Jobs: jest to aktualizowana na bieżąco wyszukiwarka ofert pracy w laboratoriach, instytutach naukowych i przy rozmaitych projektach badawczych. Oprócz tego firmy mogą same wyszukać odpowiadającego ich kryteriom naukowca, który umieścił w portalu swoje CV.
Services: jest to szczególnie przydatna część projektu Euraxess: sieć ponad dwustu centrów w 40 krajach Europy, które pomagają naukowcom, a także ich rodzinie, przenieść się do nowego kraju w którym chcą oni podjąć pracę, i załatwić wszystkie związane z tym formalności, takie jak zakwaterowanie, wizy, opieka medyczna czy nauka języka.
Rights: pozwala zapoznać się ze wszystkimi informacjami dotyczącymi Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych, informuje o prawach i obowiązkach badaczy oraz metodach pozyskiwania funduszy na badania.
Links: ta część jest tworzona przez europejskich naukowców pracujących poza Europą. Pozwala znaleźć informacje na temat badań prowadzonych w Europie, możliwościach kariery, czy współpracy międzynarodowej. Links działa również w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Indiach, Japonii i Singapurze.
Dobre - też muszę obczaić :)
OdpowiedzUsuń